صلاحیت معتمدین هیات اجرایی انتخابات درمازندران تایید شد

 

 

 

http://media.mehrnews.com/d/2017/03/14/4/2408878.jpg

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت که هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران صلاحیت معتمدین هیات های اجرایی تمام شهرها و بخش های این خطه شمال کشور را تایید کرد

 

 

علیرضا یونسی رستمی روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود : براساس قانون اعضای هیات اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهرها و بخش ها با رای گیری مستقیم حداقل دو سوم اعضای متعمدین انتخاب می شود.
وی اضافه کرد : فرمانداران و بخشداران استان باید از اعضای معتمدین محلی تایید صلاحیت شده از سوی هیات نظارت دعوت کنند و این افراد با رای مستقیم از بین خودشان هشت نفر را به عنوان اعضای هیات اجرایی انتخاب کنند.
به گفته وی حضور حداقل 20 نفر( دوسوم ) اعضای معتمدین در زمان رای گیری برای انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر و بخش الزامی است.
معاون استاندارمازندران گفت که فرمانداران و بخشداران باید تا قبل از روز ثبت نام که 30 اسفندماه پیش بینی شده، با برگزاری نشستی با حضور معتمدین محلی نسبت به انتخاب اعضای هیات اجرایی ، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اقدام کنند.
وی تعداد شعبه اخذ رای پیش بینی برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای مازندران را حدود 4 هزار و 100 نفر اعلام کردو اظهارداشت : با اعلان نتایج سرشماری نفوس و مسکن احتمال افزایش و یا کاهش تعداد شعب وجود دارد که با بررسی تعداد قطعی شعب مشخص خواهد شد.
در مازندران باید از بین معتمدین محلی هیات اجرایی برای 58 شهر و 56 بخش انتخاب شود.
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر وروستا 29 اردیبهشت ماه سال آینده همزمان با دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.
هم اکنون در مازندران هفت هزار و 735 نفر عضو شورای اسلامی شهر و روستا هستند.
مازندران 2 میلیون و 242 هزار واجد شرایط اخذ رای دارد.

 

 

 

 

 

آخرین اخبار

تبلیغات

 
 
 
 
 
 
 
 

برای تبلیغات ایمیل بزنید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید