عملکرد فوق العاده الهلال پس از دیدار با پرسپولیس/ شاگردان برانکو ترمز آبی‌ها را می‌کشند؟

حساس ترین دیدار هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا را قهرمانان ایران و عربستان در مسقط برگزار خواهند کرد.

 

پرسپولیس و الهلال دو تیم موفق فصل جاری لیگ های برتر فوتبال ایران عربستان در دیداری سرنوشت ساز به مصاف یکدیگر خواهند رفت. دوتیمی که قاطعانه قهرمان لیگ های خود شدند اما اکنون در نبردی متفاوت انگیزه های خاص خود را بدون برخی از بازیکنان سرشناس برای رسیدن به پیروزی دنبال می کنند.

در جدول گروه D لیگ قهرمانان آسیا این الهلال عربستان است که روی کاغذ بخت نخست صعود به مرحله بعدی مسابقات به حساب می آید. الهلال از ۴ دیدار قبلی خود ۸ امتیاز گرفته تا با تفاضل گل ۲+ بالاتر از الریان قطر ۷ امتیازی و پرسپولیس ۵ امتیازی امیدوار به صعود باشد.

در مقابل پرسپولیس بعد از توقف ۰-۰ برابر الریان پیش چشم هوادارانش خوب می داند که برای به هم ریختن معادلات گروه نیازمند به شکست دادن حریف صدرنشین در مسقط عمان است، چرا که شاگردان برانکو با تساوی برابر حریف چندان به هدفشان نزدیک نمی شوند و تنها چاره کار شکست دادن رقیب صاحب نام است.

اما پرسپولیس و الهلال در دیدار رفت خود به چه نتیجه ای دست پیدا کردند و پس از آن با چه رقبایی روبرو شدند تا مجددا به قرعه یکدیگر رسیدند؟

در دیدار رفت که سه شنبه سوم اسفند ماه سال پیش برگزار شد این محسن مسلمان بود که با ضربه دقیقه ۶۸ خود شادی را به اردوی قرمز ها آورد با این اوصاف کارلوس ادواردو هافبک مهاجم برزیلی حریف در دقیقه ۸۲ نتیجه را مجددا برابر نمود تا بازی ۲ ماه پیش دو تیم بزرگ آسیا با تساوی 1-1 به پایان رسد.

الهلال 9 بازی بدون شکست

الهلال بعد از اینکه در دیدارهای لیگ قهرمانان کارش با تساوی برابر پرسپولیس آغاز شد ۸ بازی دیگر انجام داد. این تیم در ایستگاه 24 لیگ برتر فوتبال عربستان با کسب 19 پیروزی،3تساوی و قبول 2 شکست 60 امتیازی شد تا قهرمانی اش 2 هفته زودتر مسجل شود. تیم دوم جدول یعنی النصر 51 امتیازی است.

اما رقیب پرسپولیس بعد از تساوی با شاگردان برانکو به چه نتایجی دست پیدا کرده است؟

این تیم پس از دیدار یاد شده در لیگ قهرمانان آسیا ۳ دیدار انجام داد و در لیگ برتر کشورش 5 دیدار که در هیچ کدام از آنها با شکست روبرو نشد. الهلال یک مرتبه هم در جام پادشاهی کشورش برابر النصر قرار گرفت که حاصل پیروزی ۲-۰ این تیم بود.

نکته قابل تامل اینکه الهلال در 9 دیدار یاد شده 16 گل به ثمر رساند و تنها 5 گل دریافت کرد آن هم در شرایطی که 5 گل این تیم را کارلوس ادواردو برزیلی به ثمر رساند. یعنی همان بازیکنی که در دیدار برابر پرسپولیس مانع از ثبت شکست آبی پوشان شهر ریاض شد.

نتایج 9 دیدار اخیر الهلال بعد از تقابل با پرسپولیس :

 

الهلال۲-۱ الریان قطر(هفته دوم لیگ قهرمانا آسیا)

الاتحاد۱-۳ الهلال(هفته بیستم لیگ برتر عربستان)

الهلال۱-۰ الفاتح(هفته بیست و یکم لیگ برتر عربستان)

الوحده امارات۲-۲ الهلال(هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا)

النصر۰-۲ الهلال(جام پادشاهی عربستان)

الرائد ۰-۳ الهلال(هفته بیست و دوم لیگ برتر عربستان)

الهلال ۱-۰الوحده امارات(لیگ قهرمانان آسیا)

الهلال ۰-۰ الاهلی (هفته بیست و سوم لیگ برتر عربستان)

الهلال ۲-۱ الشباب (هفته بیست و چهارم لیگ برتر عربستان)

 

پرسپولیس 15 گل زده  طارمی 8 گل

اما شرایط پرسپولیس قهرمان زود هنگام لیگ برتر ایران بعد از تساوی برابر الهلال در ایستکاه نخست لیگ قهرمانان آسیا چگونه بوده است؟

شاگردان برانکو بعد از گام گذاشتن به لیگ قهرمانا ن آسیا ؛ مانند رقیب عربستانی خود، 9 دیدار انجام داده اند که حاصل کسب 6 پیروزی و قبول دو شکست و طبیعتا کسب یک تساوی بوده است.

پرسپولیس برانکو طی دیدارهای مذکور 15 گل زده و ۶ گل دریافت کرده است. آن هم در شرایطی که 8 گل از ۱۱ گل قرمزپوشان تهرانی را مهدی طارمی به ثمر رسانده است.

پرسپولیسی که با پیروزی پرگل در استادیوم آزادی برابر پدیده جشن قهرمانی رسمی خود را گرفت، از سد تیم های الوحده امارات، نفت تهران، پیکان و ماشین سازی نیز گذشته است. البته شاگردان برانکو در دو دیدار پی در پی هم برابر الریان قطر و نفت آبادان پشت دیوار رقبا ماندند تا دو شکست متفاوت را تجربه کنند.

نتایج 9 دیدار اخیر پرسپولیس بعد از تقابل با الهلال:

 

الوحده امارات ۲-۳ پرسپولیس(هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا)

نفت تهران ۰-۲ پرسپولیس(هفته بیست و سوم لیگ برتر)

پرسپولیس۱-۰ استقلال خوزستان(هفته بیست و چهارم لیگ برتر)

الریان۳-۱ پرسپولیس(هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا)

نفت آبادان۱-۰ پرسپولیس(هفته بیست و پنجم لیگ برتر)

پرسپولیس ۲-۰پیکان(هفته بیست و ششم لیگ برتر)

پرسپولیس ۰-۰ الریان قطر(هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا)

ماشین سازی ۰-۲ پرسپولیس(هفته بیست و هفتم لیگ برتر)

پرسپولیس 4-0 پدیده (هفته بیست و هشتم لیگ برتر)

آخرین اخبار

تبلیغات

 
 
 
 
 
 
 
 

برای تبلیغات ایمیل بزنید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید